Még nem tudom, hogy miről fog szólni a blogom. Majd menet közben kiderül és jól ápdételem ezt itt. Valszeg a számomra fontos dolgokat fogom itt közzétenni. Pl. mi öröm/szívás/egyéb történt éppen velem. Hogy mennyire lesz aktív még nem tudom, majd kiderül. :)

• ColT: Grat! Rég láttam ilyet, anno 80-as években igen gyakran írt apám eprom-ot, na persze nem saját cuc... (2011.03.02. 12:06) EPROM írás
  • Gozo67: Jobbulást Nikinek! (2011.02.05. 17:48) Niki térde
  • Utolsó 20

Címkék

3com (1) amiga (3) amiga 1200 (1) amiga 600 (3) apeh (1) atari (1) autó (7) baleset (1) bank (1) beleönt (1) benzinkutas lehúzós (1) beteg (1) bicikli (1) billentyűzet (1) black screen of death (1) blog (4) bmw (1) bölcsességfog (1) britney spears (1) búcsú (1) bug (3) bugzilla (1) busz (1) c128 (1) canon mx350 (2) canon powershot s2 (3) carbonex kc (6) castle (1) cd galaxis (1) chambery (1) commodore (9) család (1) danubius rádió (1) debian (2) digikábel (4) dragon age origins (3) dvd (1) ea (1) eclipse (3) edigital (2) eprom (1) ethernet (1) fejlesztés (1) fényképező (3) fiesta (2) film (1) firefly (1) firefox (1) focus (40) formula 1 (9) fotó (1) game (1) gmail (1) grundfos kupa (1) győri audi eto (3) heroes (2) hiba (10) hitel (2) (4) htc p3600 (2) hűtőgép (1) ie8 (1) igo (1) internet (2) izzócsere (2) játék (2) java (8) javítás (2) karvina (1) katy perry (1) kép (1) kézilabda (10) kimi (3) kórház (1) közlekedés (6) laptop (2) lara (1) lassított felvétel (1) lemgo (1) letöltés (4) liferay (2) linux (1) lol (23) lovegun (3) lucky (12) lúzer vagyok (1) m1 (1) magyar válogatott (1) meglepetés (1) megoldás (2) mkb veszprém (1) mobil (11) motor (8) mozi (1) nathan fillion (1) niki (6) női (1) nokia 5800 (9) nyaralás (2) osram (1) ovi maps (1) pannon kupa (1) pc (5) pcmcia (1) pick szeged (3) plus4 (1) quake live (1) ram (1) serenity (1) silkeborg (1) sláger rádió (1) sorozat (2) space cowboy (1) spring (1) steam (1) stílus (1) subversion (2) support (1) szakdolgozat (4) sze (22) szép nap (1) szívás (29) tanusítvány (1) taxi (1) template (2) totalcar (1) trinity (1) tűz (1) twitter (1) ubuntu (1) vanda (9) vásárlás (1) video (6) vista (1) víz (1) webes (1) windows (1) wm6 (1) wow (1) xircom (1) zaton (1) zene (2) Címkefelhő

Első Grundfos-Tatabánya nemzetközi kézilabda kupa

2010.08.16. 09:57 | siz | 1 komment

A hétvégén rendezték meg Tatabányán az első Grundfos-Tatabánya kézilabda kupát.

A rendezvény három napos volt, pénteken kezdődött és vasárnap este fejeződött be. Hat csapat vett részt:

• Banik Karvina (cseh bajnok)
  • Bjerringbro-Silkeborg (dán harmadik)
  • Chambery Savoie (francia második, BL résztvevő)
  • TBV Lemgo (német hetedik, EHF kupa győztes)
  • Pick Szeged (magyar második)
  • Tatabánya Carbonex (magyar harmadik)

A csapatok két csoportba lettek sorsolva, az "A" csoport a Chambery-Lemgo-Pick Szeged hármasból, míg a "B" a Karvina, Silkeborg és Tatabánya összetételben mérkőzött meg.

Én minden meccsen részt vettem. :)

Első nap (2010.08.13 - péntek):

10:00 Pick Szeged - Chambery

Nagyon keményen kezdtek a csapatok, a Szeged játékán látszott, hogy még nincs teljesen összecsiszolódva. Ennek ellenére nagyon jól játszottak, a második félidő elejéig vezettek is. Majd a Chambery összekapta magát és a végén két góllal, 28-30-ra nyert.

12:00 Banik Karvina - Bjerringbro-Silkeborg

Nagyon gyors, kemény - időnként kifejezetten durva - játékkal indult a "B" csoport küzdelme, fantasztikus volt nézni is. A végén nem bírtak egymással a csapatok, 26-26-os döntetlen lett az eredmény.

16:30 Lemgo - Pick Szeged

Ez a szegediek aznapi második meccse volt, fáradtak voltak. A Lemgo ennek ellenére keményen hajtott az utolsó pillanatig. A végeredmény 33-25-ös Lemgo győzelem.

Ezzel eldőlt, hogy a Pick Szeged csapata (a papírformának megfelelően) csoportja utolsó helyezettjeként (de szépen helyt állva!) a szombati napot pihenéssel töltheti és csak vasárnap, az 5. - 6. helyért lép pályára.

18:30 Bjerringbro-Silkeborg – Tatabánya Carbonex KC

A hivatalos megnyitó után a nap utolsó mérkőzését játszotta a hazai csapat a már korábban egyet játszó Silkeborg ellen. A Silkeborg itt pihentette a korábbi meccs legjobbját, Fredrik Petersont, aki egy villámgyors jobb szélső. A Carbonexben pedig bemutatkoztak az új játékosok közül néhányan: Marinko Kekezovics, Pordán Bálint és Lele Ákos. Az előbbi kettő nagyon jól játszott, Ákosnál még elég sok a technikai hiba, de ez ilyen sok kihagyás után nem meglepő.

A csapatok végül nem bírtak egymással, annak ellenére, hogy félidőben még a Bányász vezetett 3 góllal, a Silkeborg átvette a vezetést, de az utolsó percben sikerült egyenlíteni, így 30-30-as döntetlen lett a vége.

Második nap (2010.08.14 - szombat):

10:00 Banik Karvina – Tatabánya Carbonex KC

A "B" csoport korábbi két döntetlenje után ez a meccs döntötte el, hogy mi lesz a sorrend. Hazai győzelem, vagy 26-26-nál több gólos döntetlen esetén a hazai csapat a csoport első helyezettje, a Silkeborg a második és a Karvina a harmadik. Cseh győzelem esetén (vagy kevés gólos döntetlennél) pedig Karvina-Silkeborg-Tatabánya lesz a sorrend.

A korai időpont ellenére nagyon jó mérkőzést játszottak a csapatok. Sokáig vezetett a hazai csapat, de a végére elfáradtak, így a cseh csapat még a vezetést is átvette. Az utolsó percben döntetlenre javítottak a hazaiak, de egy kapu előtti időn túli szabaddobás utat talált a sorfalat álló játékosok lába között és megpattanva, irányt változtatva a kapuba repült. Ezzel 29-28-ra a Karvina nyert, csoportelsőséget szerezve és a nap további részére pihenőt adva a Tatabányának.

12:00 Lemgo – Chambery

Az egyik legjobban várt mérkőzés volt ez, a két legerősebbnek tartott csapat között. Nagyon színvonalasan játszott mindkét csapat, egyáltalán nem lehetett érezni, hogy felkészülési mérkőzés, mindent beleadtak. 9-10-es félidő után végül 25-21-re tudott nyerni a Chambery, így csoportelsőséget szerezve. Ez egyben azt is jelentette számukra, hogy a következő mérkőzést is ők játszhatták.

16:30 Chambery - Silkeborg

A franciák ereje elfogyott a nagyon kemény Lemgo elleni küzdelemben, így a Silkeborg magabiztosan, 26-20-ra győzött, meglepetésre elütve ezzel a döntőtől a Chambery-t. Ki kell emelnem a dánok kapusait, szenzációsan védtek.

A meccs érdekessége volt, hogy a Silkeborg csapata a hazai Tatabánya régebbi mezében játszott, valószínűleg azért, hogy a szintén fekete mezes Chambery játékosoktól könnyebb legyen megkülönböztetni.

18:30 Karvina - Lemgo

A Lemgo esélyt sem adva a cseheknek, parádés játékkal és 30-39-es győzelemmel mutatta be, hogy a német 7. helyezés mennyivel ér többet a cseh bajnoki címnél.

Harmadik nap (2010.08.15 - vasárnap):

A záró napon játszották a csapatok a helyosztókat, így délelőtt nem volt mérkőzés.

15:00 Szeged - Tatabánya

Két fáradt és sérülésekkel terhelt csapat hatalmas küzdelmét hozta az utolsó nap nyitómeccse. Szegedi oldalon sérült volt Katzircz Dávid, akinek az első meccs legelején meghúzódott a vádlija, valamint Vadkerti Attila, aki a hét közepén egy edzőmérkőzésen törte el hüvelykujját. Játszott viszont Lékai Máté, aki egy szintén edzésen szerzett fogsérülése ellenére játékra alkalmasnak találta magát. Tatabányai részről a tavalyi szezon sérültjei nem játszottak, valamint Melus Michal, akinek a térdét kellett műteni a szezon zárása után. Vállalta viszont a mérkőzést a derékproblémákkal küzdő Harsányi Gergely és a könyöksérüléssel küzdő Szente Gábor.

Mint mondtam, hatalmas, öldöklő küzdelem folyt a pályán. Debre Viktor edző próbált több lehetőséget kapni azoknak a játékosoknak, akik máskor kevesebb szerephez jutnak, így például Halász Máté alig játszott, viszont bemutatkozott Michal Holdos, a fiatal szlovák balátlövő. Sajnos Ivo Diaz és Harsányi Geri játékán is látszott, hogy nincsenek 100%-os állapotban, de a Tatabánya így is 23-25-re győzni tudott, így három mérkőzésből egy döntetlen, egy vereség és egy győzelemmel zárta a felkészülési tornát.

15:00 Chambery-Karvina

A Chambery 19-13-as első félidő után 33-30-as végeredménnyel, harmadik helyen zárta a tornát.

19:00 Lemgo - Silkeborg

A torna utolsó, döntő mérkőzését játszotta a német és a dán csapat. Nagyon keményen küzdöttek, az elején a Lemgo 4-1-re elhúzott, amit a dánok kemény küzdelemmel ledolgoztak. Pedig volt két perc, amikor kettős emberhátrányban játszottak, de ezt az időszakot is tudták egyetlen gólos hátránnyal zárni. A 23.-24. perc környékére aztán 12-12-es állás alakult ki, amit egy kb. 10 perces(!) gólcsend követett, ekkor brillírozot mindkét csapat kapusa.

A második félidő elején még pár percig tartott a gólcsend, de a dán csere kapus (Prost, aki korábban szerintem meggyőzőbben védett, mint társa, Linden) nem tudta annyira elkapni a fonalat, nem tudott akkora bravúrokat bemutatni most. Bár ebben annak is szerepe lehetett, hogy a dánok eddigre elfáradtak, mert messze erőn felül teljesítettek, így a védelmük is szétesett, valamint támadásban is nagyon sokat rontottak. Az 50. perc környékén már futni nem volt erejük, levegőt is alig kaptak. Így aztán nem meglepő a 27-21-es végeredmény, bár a Lemgo volt, amikor kilenc góllal is vezetett.

Így Ilyés Ferencék együttese, a TBV Lemgo nyerte az első Grundfos-Tatabánya kézilabda kupát: